The Windicator – Club Quarterly News

The Windicator – Club News

The WINDICATOR is the Windsor Flying Club Quarterly newsletter available in PDF format below. If you require Adobe Acrobat Reader it is available as a free download.

Get Adobe Reader

All members are encouraged to submit articles to the Windicator. Also, if you would like to advertise your business, we still have some spots available. Ads are free.

Newsletters

Title Download
Summer 2018 PDF Download
Summer 2014 PDF Download
Spring 2014 PDF Download
Summer 2013 PDF Download
Summer 2012 PDF Download
Spring 2012 PDF Download
Fall 2011 PDF Download
August 2011 PDF Download
Spring 2011 PDF Download
Winter 2010 PDF Download

The Windicator

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Bu dekoru güzel yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.